SIKÇA SORULAN SORULAR

Soru-1: Satışlarınız toptan mı? Numune gönderiyor musunuz?

Cevap : Satışlarımız Toptandır. Maalesef. Numune gönderimi ve perakende satış yapılmamaktadır.

Soru-2: Minimum sipariş miktarı nedir?

Cevap : Vereceğiniz minimum sipariş miktarı ilgili ürün sayfasında, sağ kısımda bulunan ürün fiyatının alt kısmında yazmaktadır. Karışık olarak istediğiniz üründen, istediğiniz adette sipariş verebilirsiniz. Ancak sipariş tutarınızın minimum 3000 TL olması gerekmektedir.

Soru-3: Nasıl Sipariş Verebilirim?

Cevap : Sitemizde üye olma zorunluluğu yoktur. Siparişlerinizi Sepete Ekle butonu ile Alışveriş Sepetinize ekleyebilirsiniz. Sepetinizde ürünlerin miktarını yükseltebilir yada sepetten çıkarabilirsiniz. Siparişinizi tamamladığınızda (Ödeme İşlemine Geçin) butonuna tıklayınız. Ödeme sayfasında (Misafir Olarak Ödeme Yap ) butonuna tıklayıp, Teslimat bilgilerini eksiksiz doldurun ve Kaydedin. Sonrasında, alışveriş listeniz ve teslimat bilgileriniz sistemimize ulaşır. 3 iş günü ödeme beklenir. 3 iş günü içinde ödemesi yapılmayan siparişler, sistem tarafından otomatik olarak iptal edilmektedir.

Soru-4: Ödemeyi Nasıl ve Nereye Yapabilirim?

Cevap : 3D korumalı kredi kartıyla güvenli alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca sitemizin alt kısmındaki Ödeme sayfasında bulunan hesap numaralarımıza Havale/Eft olarak yada Atm ve Ptt'lerden yapabilirsiniz. ***Kapıda Ödeme seçeneği bulunmamaktadır. *Banka yada Ptt hesabı olmayan müşterilerimiz atm üzerinden (5-10 TL havale masrafı ekleyerek) ödeme yapabilirler. Kartsız işlem hakkında bilgi sahibi değilseniz, güvenlik görevlilerinden yardım alabilirsiniz.

Soru-5: Ödemeyi yaptım. Ürünüm gelmedi. Neden?

Cevap : Genelde yapılan hata ödeme yapıldıkdan sonra ödemenin teyit edilmemesidir. Yani alıcı ödeme yapıyor ama bize bildirmiyor. Yaptığınız ödemeyi mutlaka teyit ediniz. Ödeme teyidi kargo sürecini hızlandırır.

Soru-6: Ürünleri işyerinizden görerek alabilir miyim?

Cevap : Maalesef. Satışlarımız, depo sevkiyatlı olduğundan internet sitemiz üzerinden online yapılmaktadır.

Soru-7: Sipariş vermek istiyorum ama internete güvenemiyorum. Ne yapabilirim?

Cevap : İlk etapta vereceğiniz siparişler çok büyük rakamlar tutmamaktadır. (Ortalama 100-500 TL arası değişmektedir.) Yok ben bu kadar parayı tanımadığım birine göndermem derseniz, İmalatçı, ithalatçı ve toptancıları tek tek gezerep alışveriş yapabilirsiniz. Ama inanın vereceğiniz yol parası size maliyet olarak geri dönecektir.

Soru-8: Telefonla sipariş verebilir miyim?

Cevap : Yaptığınız ödemenin ardından telefonla, mesajla, mail olarak yada canlı destek hattımız üzerinden sipariş verebilirsiniz.

Soru-9: Sitenizde aradığım ürünü nasıl bulurum?

Cevap : Sitemizde SPOT34 logomuzun sağ kısmında ürün arama bölümü vardır. Aradığınız ürünü buraya yazıp, aratarak bulabilirsiniz.

Soru-10: Türkiye'nin her yerine kargo gönderiyor musunuz?

Cevap : Evet. 81 İlimizin tamamına kargo gönderilmektedir.

Soru-11: Siparişlerim Kaç Günde Gelir?

Cevap : Siparişinizin size ulaşma süresi 1 yada 2 gündür. Yerleşim merkezine uzak bölgeler için teslimat süresi uzayabilir. Satın alımış olduğunuz ürünler en geç üç iş günü içinde kargoya verilir.

Soru-12: Bin adet veya on koli ürün alırsam indirim yapıyor musunuz?

Cevap : Yüklü alımlarınızda bir miktar indirim yapılmaktadır.

Soru-13: Sitenizde olmayan ürünleri getirtebilir misiniz?

Cevap : Toptan olmak kaydıyla, aradığınız ürün hakkında bilgi ve resimleri destek@spot34.com mail adresimize göndermeniz yeterlidir. En kısa sürede olumlu yada olumsuz cevap verilecektir.

Soru14-: Web siteniz beyaz sayfa olarak gözüküyor yada siteye giriyorum ama ürünleri göremiyorum. Neden?

Cevap : İnternet tarayıcınız güncel olmadığından bu hatayla karşılaşırsınız. Lütfen tarayıcınızı güncelleyin. **Mobil cihazlar için Google Play veya Apple Store Bölümünden Google Chrome güncel web tarayıcısını yükleyiniz.

Soru-15: Yurtdışına ürün gönderiyor musunuz? Yurtdışı gönderilerinde vergiler ve gümrük işlemleri kime aittir?

Cevap: Evet. Yurtdışına ürün gönderiyoruz. Gümrük ve diğer vergiler alıcının sorumluluğundadır. Her ülkenin gümrük tarifeleri ve mevzuatı farklı olduğundan alıcı bu durumu göz önünde bulundurmalıdır.